Σημαντική διάκριση απέσπασε η ομάδα καλαθοσφαίρισης κοριτσιών του σχολείου μας στην Α’ φάση των  Πανελληνίων  Μαθητικών  αγώνων Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων Ελλάδος και Κύπρου  σχολικού έτους 2017 – 2018.  Η ομάδα μας  με νίκη στον τελικό καλαθοσφαίρισης, που  πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14/3/2018 στη Νεάπολη, εξασφάλισε   την πρώτη θέση στο άθλημα στο Νομό και θα συνεχίσει στην Β’ φάση των αγώνων.

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα μας  και καλή συνέχεια!!!

Σημαντικές διακρίσεις είχαν επίσης οι μαθητές του σχολείου μας που αγωνίστηκαν στον κλασικό αθλητισμό.   Συγκεκριμένα  το ΓΕΛ Κροκεών συμμετείχε με 5 αθλητές στους  αγώνες κλασικού αθλητισμού που πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 16 /3 /2018 για την Α’ Φάση στη Σπάρτη και στη συνέχεια για τη Β ΄Φάση στην Πάτρα την Τετάρτη 28 /3 /2018.

Διακρίσεις είχαν οι μαθητές:

Α΄ΦΑΣΗ

• Καρυοφύλλης Ιωάννης 1ος στα 100μ
  • Σταματάκος Κωνσταντίνος 1ος στον δίσκο
  • Μάρκο Γεώργιος 2ος στα 3000μ.
  • Κούμρια Κλεάντ 4ος στα 800μ.
  • Οικονόμου Βασίλειος 4ος στο μήκος

Β’ ΦΑΣΗ

• Καρυοφύλλης Ιωάννης 1ος στα 100μ

Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και καλή συνέχεια!!!

Διακρίσεις στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες